Звернення громадян

Підтримайте нас фінансово

Гаряча лінія: Телефонуйте з 9:00 до 20:00
+38 (097) 298 29 90

Команда

«Традиція і порядок»

Про нас

Традиція і Порядок — найбільший в Україні консервативний рух, що об’єднав разом митців та військових, добровольців та держслужбовців, студентів та науковців, бізнесменів та волонтерів.

Ми різні, проте всіх нас поєднують спільні риси: патріотизм, небайдужість, громадянська активність, християнські цінності та безкомпромісність.

Наша мета — побудова сильної та незалежної держави на засадах патріотизму, ринкової економіки та християнських цінностей.

Ми готові скористатися історичним шансом та взяти на себе відповідальність за майбутнє держави.

На сьогодні в наших лавах понад 400 активістів, наші осередки представлені в Києві, Броварах, Харкові, Самборі, Чернігові, Полтаві, Житомирі, Черкасах, Кривому Розі, Дніпрі та Львові.

Усі наші активісти займаються постійним інтелектуальним та фізичним самовдосконаленням, беруть участь у спортивних змаганнях та проходять військові вишколи.

Осередки руху регулярно проводять освітні та творчі заходи різного спрямування: від поетичних дуелей і кінопереглядів до організації наукових конференцій і фахових дебатів.

Силами руху Традиція і Порядок випускається перше в Україні друковане та електронне видання присвячене філософії консерватизму та його ідеям - журнал «Консерватор» (+лінк https://conservatorjournal.com/)

Наші принципи

1. Орієнтація на вічні цінності. Цінуючи свободу, ми не плутаємо її з вседозволеністю та розбратом. Завдання консервативної партії — стати моральним орієнтиром суспільства, скориставшись скарбами історії та традицій, і передати тисячолітній вогонь нащадкам.

2. Стабільність і довгостроковість. Традиція й Порядок це не «реформатори за викликом» і не швидкі результати «вже сьогодні». Наші погляди системні та послідовні. Ми станемо тією силою, яку підтримуватимуть цілі покоління: від батька до сина.99

3. Самодостатність та україноцентризм. Досі запрошувати в Україну гастролерів, що прагнуть заробити на українцях. Нам не потрібні тисячі мігрантів та гендерне виховання наших дітей, так само як і російські чоботи на нашій землі.

4. Дієвість. Традиція і Порядок — дієвий рух, ми не обмежуємося теорією та просвітництвом. Ми маємо швидко реагувати на виклики сучасного світу. Саме тому ми діємо всюди: від владних кабінетів і університетів до протестних вулиць та фронтових окопів. Бо хто, як не ми?

5. Вірність. У сучасному світі продається та купується майже все: влада, дружба та навіть Батьківщина. Проте наш девіз — вірність принципам, жодних компромісів із власним сумлінням.

Ідеологія

Консерватизм - сучасна і все більш актуальна у Світі ідея збереження цінностей і засад функціонування суспільства. При цьому, він не гальмує економічні та соціальні реформи, мобілізує якнайширші верстви громадян, надаючи їм чималий простір і для особистої свободи.  Консерватизм виступає засобом захисту свободи, демократії та культури суспільства від знищення під плином часу, тим самим роблячи це суспільство сильнішим.

Принципи Консерватизму:

1. Стійкий моральний порядок.

 Ідеї консерватизму міцно пов'язані з релігією і, відповідно до Біблії, віри в Бога як першопричини всього і відповідно також першопричини морального порядку. Те, що було законом та основоположним моральним принципом у минулому, на думку консерваторів не варто змінювати, оскільки це призведе до руйнування загального «морального тіла» суспільства і буде злочином проти справжньої, незмінної моралі.

2. Виваженість і обережність. 

Консерватор сповідує принцип «не нашкодь». Це одна із першооснов консервативної ідеї, що була міцно закладена ще його «батьками»: Едмунд Берк декларував свою згоду з думкою Платона про те, що для державного діяча розсудливість є головною серед чеснот.

3. Повага до приватної власності. Ідея про те, що свобода є тісно пов'язаною з власністю була закладена в значній мірі одним з родоначальників консервативної ідеї Томасом Гоббсом, який писав з цього приводу, що варто забрати власність із особистого володіння і Левіафан (натхненна біблійним образом метафора монструозного державного організму) стає господарем для всіх. Таким чином, на підставі приватної власності створюється фундамент як особистої свободи так і загалом цивілізованого суспільства.

4. Прихильність традиціям. Навіть якщо певна традиція втратила свій початковий сенс – її не варто відміняти, бо саме вона робить суспільство тим, чим воно є, робить його більш стійким до зовнішніх та внутрішніх викликів. Старі, перевірені та вдосконалені часом інститути кращі, ніж певні нові прожекти. Для консерваторів інститути, зокрема держави, подібні не стільки на часовий механізм, який можна зібрати та розібрати за власним бажанням, скільки до живого організму, дерева, яке росте та розвивається за власними, часто не підвладними людині законами.

5. Принцип недосконалості.

Консерватори вважають, що природа людини апріорі обтяжена серйозними недоліками, які неможливо повністю усунути. Саме тому потрібні закони, звичаї, інститути, стійкі моральні установки, що стримували б зло, яке є незмінною частиною людської природи. Якщо цього не робити – зло бере гору і постає загроза повернення людського суспільства до сформульованого Гоббсом стану «війни усіх проти усіх». 

Відповідно, оскільки людина недосконала, жоден досконалий соціальний устрій не може бути створеним. Прагнення до утопії веде до катастрофи, оскільки люди не створені для досконалості. Все, на що ми можемо очікувати – це терпиме, впорядковане, справедливе і вільне суспільство, в якому якесь зло, порушення або страждання буде мінімізуватися. При належній увазі до розумної реформи ми можемо зберегти і покращити цей порядок. 

6. Принципом наслідування. 

На думку консерваторів, скориставшись попереднім досвідом, можна запропонувати подібні ліки для суспільних недуг – схожі рішення для розв'язання проблем, подібні до яких вже були в минулому. Це, з одного боку, зберігає консервативний світогляд від релятивізму, а з іншого – від орієнтації на насильницьке руйнування всього суспільного ладу, що нині існує, з метою вирішення окремих актуальних проблемних питань. 

7. Децентралізація.

Консерватори підтримують принцип добровільних асоціацій і вважають, що вони захищають людей від примусового колективізму. Асоціації тут – це будь-які добровільні об'єднання громадян, – світоглядні, релігійні, політичні або локальні. Між «суспільством» та «общиною», консерватори схильні обирати саме «общину», «громаду» людей. У справжній громаді рішення, що безпосередньо зачіпають життя громадян, мають прийматися на місцевому рівні та за добровільним принципом. 

8. Принцип різноманіття.

 Консерватори визнають складність людського суспільства та його соціальних інститутів — на відміну від звуженої однорідності і мертвого егалітаризму радикальних систем. Для збереження здорового різноманіття, в будь-якій цивілізації мають існувати соціальні групи і класи, різноманіття в матеріальному стані та інші прояви соціальних умов, пов'язаних з нерівністю. На думку консерваторів про рівність може йтися або на Страшному суді, або на справедливому земному. 

9. Розумні обмеження.

По-дев'яте, консерватор є прихильником розумних обмежень влади і людських пристрастей. Держава, в якій індивід чи невелика група не в змозі просувати свою волю, є деспотичною за своєю природою. Водночас, якщо кожна людина претендує на владу для себе, суспільство впадає в анархію. Едмунд Берк свого часу зауважував, що людські пристрасті позбавляють людину розуму, відповідно для розумної організації суспільства та управління державою, потрібно вгамовувати такі пориви людської природи. Саме для цього потрібна система обмежень, контролю, стримувань та противаг. 

10. Баланс між прогресом та сталістю.

Консерватор не проти соціальних вдосконалень, хоча й може сумніватися в такій містичній і не завжди зрозумілій силі як Прогрес. Коли суспільство прогресує в одних сферах, воно може зазнати занепаду в інших. Консерватор знає, що на будь-яке здорове суспільство впливають дві сили: «незмінність» та «поступ». В конструктивному примиренні цих двох сил і полягає одне з основних завдань управління суспільним організмом. 

Останні новини

ПРОЖИЖКО PRESENTE!

Дата

COVID-1984

Дата