Звернення громадян

Підтримайте нас фінансово

Гаряча лінія: Телефонуйте з 9:00 до 20:00
+38 (097) 298 29 90

Ні продажу землі іноземцям

«Традиція і порядок»

консервативний рух

«Традиція і порядок»

дата

переглядів

33

20 вересня 2019 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на своєму офіційному сайті опублікувало проект законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. В оприлюдненому тексті присутні нечіткі та недоопрацьовані обмеження на участь іноземців у складі засновників чи бенефіціарів компаній, що зможуть купувати землю в Україні.

Такий підхід до відкриття ринку землі в Україні викликав супротив з боку аграріїв, активістів та патріотичних організацій.

Давайте розглянемо ризику законопроекту, та чому не можна допустити його прийняття в нинішньому вигляді:

— Земельну «реформу» активно пришвидшує компанія «Dragon Capital», зокрема гендиректор Томаш Фіала – саме він активно лобіює відкриття ринку з 1 жовтня 2020 року. Інвестиційним партнером Фіали в рамках компанії є американський глобаліст Джордж Сорос. Міжнародне капіталістичне лобі не хвилює, як якісно буде проведена реформа – головне отримати максимальний прибуток за найкоротший термін.

— Дана основоположна реформа не робиться за такий короткий термін. В Україні немає реєстру землі, сам закон сирий та не до кінця розглянутий комітетами. Про це заявляють і в Європейського банку реконструкції та розвитку. В нещодавній заяві керуючий партнер у країнах Східної Європи Маттео Патроне зазначив, що швидке запровадження земельної реформи в Україні може спричинити незворотні помилки.

Земельна реформа — таке місце, де не можна допускати помилки, вони будуть незворотні. Давайте візьмемо паузу, подумаємо і зробимо все поступово і правильно. І збережемо права малих фермерів, — йдеться у заяві Патроне.

— Земельну реформу зобов’язав прийняти Європейський Суд та Міжнародний Банк. Це означає втрату українського суверенітету, та факт того, що перелічені організації стоять вище за українське законодавство.

— Земля є не тільки товаром, який можна продати та купити. Земля – це частина української самобутності, фундамент державності, який визначає територію України, ідентифікує народ України, як власника території.— Відкриття нерегулюємого ринку землі розорить українських малих та середніх аграріїв. Зараз середня вартість гектару української землі коливається на рівні 1 тис. долл. В середньому український аграрій обробляє від 500 до 800 гектарів орендованої землі. Щоб викупити її, потрібно від 500 до 800 тисяч доларів. Подібні суми вбиває конкуренцію українців з іноземними корпораціями, які швидко скуплять більшість земель.

— Іноземні власники ставлять за мету найшвидше збагачення – про використання земель йдеться тільки в коротко- середньостроковій перспективі. В довгостроковій перспективі українська земля буде «вбита» та виснажена. Цей аспект також ніяк не регулюється нинішнім законопроектом.

— Сьогодні робочими місцями на селі забезпечує саме малий та середній аграрний бізнес. Аграрні холдинги, передусім іноземні, намагаються автоматизувати процес і залучають до роботи «летючі» бригади, які працюють вахтовим методом. Тому наймати працівників з числа селян, де вони орендують землю, їм не обов’язково.

— Ризики підвищення російського економічного впливу — у росіян можуть бути паспорти інших держав, а з іншого кінцеві власники будуть ховатися в офшорах. СБУ, НАБУ та будь-які інші органи наразі не можуть ефективно перевіряти дану інформацію. Російські олігархи давно мають паспорти країн ЄС, і в разі дозволу іноземця, ніщо не завадить їм скористатись даною можливістю. Відтак, значна частина території буде під російським економічним контролем.

Виходь завтра, 11 листопада, щоб запобігти продажу українського суверенітету! Верховна Рада України, 9:30

Останні новини

ЩО ТАКЕ ЛЮБОВ?

Дата

ОДЕСА ПРОТИ ЛГБТ!

Дата