Звернення громадян

Підтримайте нас фінансово

Гаряча лінія: Телефонуйте з 9:00 до 20:00
+38 (097) 298 29 90

Білорусь. Зрада чи перемога?

«Традиція і порядок»

консервативний рух

«Традиція і порядок»

дата

переглядів

72


Останніх кілька днів увага світових ЗМІ прикута до теми Білорусі. Спробуємо розібратись в ситуації, виходячи з інтересів України.

Здавалося б, все просто, ми маємо проросійського президента Лукашенка, “останнього диктатора Європи” й проєвропейську опозицію на чолі з Тіхановською. Втім не все так однозначно.
Перш за все, варто усвідомити, хто ж така Світлана Тіхановська? Про її політичну кар’єру і погляди нічого не відомо з причини їхньої відсутності.  Світлана - випадковий та  стихійний кандидат в президенти Білорусі, чого і не приховує. Всі ж інші опозиціонери, судячи з усього, не становлять загрози чинному президенту з причини здебільшого політичних репресій.

Щодо Олександра Лукашенка, він вже не перший президентський термін маневрує між Заходом і Сходом, то вимагаючи дотримання договору про Союзну державу, то заявляючи про готовність взяти участь у навчаннях НАТО. Варто також зазначити, що президент Білорусі критикує РФ за бойові дії на Донбасі та анексію Криму.

А яка Білорусь потрібна нам, українцям? Офіційний Мінськ на чолі з Лукашенком декларує наміри стати посередником у конфлікті між Росією та Україною, запропонувавши платформу для перемовин у 2015 році. Останнім часом збільшується й обсяг товарообігу між країнами. Цього явно не достатньо, аби називати Білорусь стратегічним партнером. Чи має тамтешня опозиція конкретний план дій щодо поглиблення співпраці між державами у разі їхньої перемоги - невідомо. 

Одне ми знаємо напевне, українцям не варто сприймати протести в сусідній республіці з беззастережним пієтетом. Сильна, процвітаюча Білорусь безумовно вигідна Україні, втім чи готові опозиціонери це забезпечити?

Поки протести не очолить сильна, авторитетна особистість, з дійсно президентськими амбіціями та командою професіоналів за плечима, Олександр Лукашенко залишатиметься єдиним лідером в Білорусі, здатним утримати країну від цілковитого хаосу та поглинання російською чи ліберальною чумою.

Андрій Кузьмич
 

Останні новини

ЩО ТАКЕ ЛЮБОВ?

Дата

ОДЕСА ПРОТИ ЛГБТ!

Дата